Nasza historia z psami

1. Moja przygoda z...

Moja przygoda z pieskami zaczęła się od chwili narodzin. Tata w podziękowaniu za córeczkę kupił mamie pieska kundelka. I od tej chwili Lalek i Lalka (to ja) przeżywali ze sobą na piękniejsze chwile. Niestety przyszedł okrutny czas na pożegnanie. Rodzice widząc moja rozpacz kupili Jamnika. Ta niezwykła rasa od tej pory na stałe związała się z moją rodziną. Pokochał Jamniki mój mąż a potem dzieci. Jednak i tu przyszedł czas na bolesne rozstania. Miłość do zwierząt, którą mają wszyscy członkowie naszej rodziny sprawiła mi niespodziankę.

2. Queen Blanche w domu.

Na rocznicę ślubu dostałam sunię Queen Blanche rasy Bichon-Frise. Queen zawojowała nasze serca, nie wiedzieliśmy, że ten figlarny piesek może wnieść do naszego domu tyle radości i szczęścia. Bichonki doskonale potrafią rozkochać w sobie wszystkich. Queen zawładnęła sercem mojego męża tak dalece, że ja znowu nie miałam pieska. Wtedy to postanowiliśmy podzielić się szczęściem i radością z posiadania tej nieznanej jeszcze rasy z innymi.

3. Pierwszy poród.

Nasza Queen na Wystawach Międzynarodowych w Sopocie i Białymstoku zdobyła tytuły Zwycięzcy, złote medale 2 CWC a w Białymstoku dostała Certyfikat Międzynarodowego Chempiona Piękności. W Z.K. została zarejestrowana jako suka hodowlana. Postanowiliśmy z mężem, że zawsze będziemy dbać o to, by pieski z naszej hodowli były dobierane zgodnie z zasadami kynologii. Pierwsze krycie naszej suni było starannie przemyślane a partnera dobrali nam hodowcy z Czech. Był to Bret z Hodowli Crytes From Praha. Pierwszy poród bardzo przeżyliśmy, narodziny szczeniąt wniosło w nasze życie nowe wspaniałe doświadczenie. Piękne 4 pieski szybko znalazły nowych właścicieli, z którymi do dziś utrzymujemy kontakt. Zależało nam na by w naszej hodowli były tylko małe Bichonki dlatego też szukaliśmy odpowiedniego parnera. Wyśmienity pod tym względem okazał się Alf z Dobrichowa. Tym razem 5 szczeniąt.

4. Rodzina powiększa się...

Pobyt w hodowli w Dobrichowie zaowocował jeszcze jedną sunią Emmą. Emma okazała się wyjątkową pod każdym względem w niej skupiły się wszystkie najlepsze cechy Bichonka. Jeśli ktoś jeszcze nie pokochał tej rasy to wystarczy, że Emma przytuli się do niego spojrzy pięknymi oczkami prosto w oczy a iskierki miłości godzą prosto w serce. Mieliśmy pełnię szczęścia do roku 2009. Wtedy otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionych hodowców wiadomość, że w Czechach z powodów rodzinnych muszą zostać sprzedane dwie sunie i piesek. Po sprawdzeniu okazało się, że Denis świetnie pasuje do naszych wymagań. Pojechaliśmy po Denisa a przyjechaliśmy z Denisem, Editką i Darinką. Te pieski były ze sobą tak zżyte, że nie mieliśmy sumienia ich rozłączyć. Urzekły nas swoim pięknem miłości i przywiązania do siebie. Tuliły się jak dzieci bojąc się rozstania. One doskonale wyczuwały po co przyjechaliśmy. Nie mogliśmy postąpić inaczej zabraliśmy całą trójkę. Te urocze stworzenia z wdzięczności oddały nam swoje serca.

5. Kolejne pieski i ich osiągnięcia.

Mając sentyment do Hodowli od której kupiliśmy naszą pierwszą suczkę Queen postanowiliśmy kupić z tej samej Hodowli od Pani Pidrmanowej ( jedna z najstarszych Hodowli w Czechach ) suczkę WENDY Blanche . Wendy okazałą się wyjątkową sunią która w swych genach odziedziczyła najlepsze cechy pod względem fizycznym i psychicznym , została szybko doceniona w Polsce i zdobyła tytuł Czempiona Polski .
Na jednej z Wystaw zobaczyliśmy piękne pieski z Hodowli Frizled Life z Kijowa i postanowiliśmy kupić następną sunię YOLANDĘ. Jest to suczka której rodzicami są Zwycięzca Bałkanów, Europy ,Euroazji . Odziedziczyła najlepsze geny Amerykańskie i Skandynawskie co jest doceniane u sędziów nie tylko Polskich . Zdobyła już Zwycięstwo Klubu w 2013 r oraz 2 CACIB 1Rez CACIB i 6 x BOB Czempionat Polski i ma rozpoczęty Inter Czampionat . Jedna z wypowiedzi sędziego bardzo nas zbudowała bo stwierdził ,że” mamy maszynę do robienia medali.” To prawda Julka bo tak ja nazywamy jest niesamowita pod każdym względem. W roku 2013 nasza Hodowla powiększyła się o następne suczki MIMI – z Hodowli w Rumuni Minibelle Tob Dog która w swych przodkach (dziadek) ma geny Zwycięzcy Świata. MIMI bardzo szybko zdobyła Młodzieżowego Czempiona Polski ,Zwycięstwo Klubu 2014, Młodzieżowy Zwycięzca Polski 2013. Ma już dwie nominacje na Inter Czempiona została też Czempionem Polski, tak gdzie się pojawi po prostu wygrywa! Druga sunia Evita po znakomitym przodku LOVER BOY który wydał na Świat wielu Championów i Inter i Multi Championów jednym z nich jest nasz DENIS, zdobyła już Młodzieżowego Czempiona Polski. W naszej Hodowli pojawił się również Clever Champ z Hodowli Skandynawskiej nazywamy go ELVIS który został kupiony na współwłasność. W jego genach płynie krew przodków z Ameryki, Finlandii , Anglii. Ma tytuły Młodzieżowego Czempiona Polski I Czempiona Polski.
Nasz najnowszy reproduktor Prince przyjechał z Majorki ma w sobie najlepsze geny na Świecie . jego rodzice to Zwycięzcy Świata , Zwycięzcy Krafta , Czempiony wielu krajów. Rozwijamy się w kierunku zakupu pięknych zdrowych piesków które będą wydawać na Świat przyszłych Zdobywców nagród oraz będą uprzyjemniać życie swoim właścicielom.
Jesteśmy szczęśliwi bo w naszej Hodowli została sunia MERCI po Yolandzie i Denisie. Jest to sunia która urodziła się już u nas. MERCI w przeciągu zaledwie dwóch tygodni zdobyła tytuł Młodzieżowego Czempiona Polski !!!

6. Nasze psy na wystawach.

I tak nasza Hodowla ma obecnie 5 suczki Hodowlane 1 młodzież i 3 już na emeryturze oraz i Reproduktora Denisa i Clever Champ ( Elvis) oraz młodziutkiego Princa który dopiero zaczyna swą karierę- zdobył już tytuł Najlepszego Szczenięcia !!!
Aktywnie uczestniczymy w Wystawach, na których nasz Denis i suczki zdobywają wśród sporej już konkurencji tytuły i medale. Nasze pieski zdobywają Zwycięstwa Rasy ,Championaty
Emma Champion Polski 4xBOB 8 x Zwycięzca 1xCACIB
Wendy Champion Polski 4x BOB 7 x Zwycięzca CAC 1x CACIB 1x REZ CACIB
Denis Champion Polski, Czech 10x BOB 15x Zwycięzca CAC 3 x CACIB 1x REZ CACIB Zwycięzca Klubu w Polsce i Czechach
Elvis Mł. Champion Polski ,Champion Polski
Yolanda ( Julka ) 7 x BOB 2 x CACIB Zwycięzca Klubu 2013 8 x CAC 1 raz Rez. CACIB
MIMI- Zwycięzca Klubu 2014 , Młodzieżowy Zwycięzca Polski 2013. Nominacje na KRAFT 2014 Młodzieżowy Czempionat, Czempionat Polski , 6x BOB 2xCACIB
Evita Młodzieżowy Czempionat Polski 1xBOB 4x Zwycięzca
MERCI -Młodzieżowy Czempionat Polski !

7. Pragniemy,by nasze pieski...

Pragniemy by nasze pieski zdobyły przede wszystkim uznanie u Hodowców w Polsce i zagranicą jako wspaniały piesek do reprodukcji. Otoczona od dzieciństwa zwierzętami, kocham je i szanuję, traktując jako członka rodziny. Obecność zwierząt pozytywnie wpływa na atmosferę panującą w domu, zwierzęta uczestniczą w naszym życiu codziennym, nie są w żaden sposób izolowane czy ograniczone co pozytywnie wpływa na psychikę i socjalizację wychowujących się szczeniąt .

8. Dlaczego Bichony?

Bichony to najwierniejszy przyjaciel, inteligenty, wesoły i posiada harmonijne usposobienie. Jest cierpliwy i potrafi znieść różne niedogodności życiowe. Przywiązując się do Pana lub Pani. Idealny do warunków dużego miasta w ograniczonej przestrzeni mieszkaniowej. Jest rasą mało znaną, ale posiada największy prestiż wśród ras ozdobnych. Przede wszystkim nie linieje, nie gubi włosa i nie uczula jak inne psy, dlatego nadaje się dla osób z alergią.